| Type | Automatic Barrier |
|---|---|
| Opeating Time | 1s,3s,6s |
| Max Boom Length | 6m |
| Motor Material | Die-casted Aluminium Alloy |
| Traffic Light | Yes |
| Product Name | Boom Barrier |
|---|---|
| Material | 2mm Cold-roller Sheet |
| Power Supply | 50/60HZ,AC110/220V±10% |
| Boom Length | Max.6m |
| Working Temperature | -40°to 85° |
| Communication Interface | RS485 |
|---|---|
| Protection Level | IP54 |
| Opening/Closing Time | 1.8s-6s Adjustable |
| Working Temperature | -35℃~+80℃ |
| Barrier Arm Type | 90° Folding Arm, Fence Arm,, Straight Arm |
| Working Temperature | -35℃~+80℃ |
|---|---|
| Power Supply | AC220V/110V |
| Control Mode | Remote Control |
| Communication Interface | RS485 |
| Weight | 60KG |
| Size | 405*335*1050MM |
|---|---|
| Working Temperature | -30℃~+75℃ |
| Material | Powder Coated Steel |
| Barrier Arm Movement | Bi-direction |
| Control Mode | Remote Control |
| Barrier Arm Movement | Bi-direction |
|---|---|
| MTBF | 10,000,000 Times |
| Barrier Arm Length | 3-4m |
| Material | Powder Coated Steel |
| Barrier Arm Type | Carbon Fiber Round Arm |
| Communication Interface | RS485, RJ45 |
|---|---|
| Opening/Closing Time | 0.6s-1s |
| Weight | 60KG |
| Material | Powder Coated Steel |
| Working Temperature | -30℃~+75℃ |
| Speed | 1.5s-6s Adjustable |
|---|---|
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Application | Parking Lot |
| Working Temperature | -35℃~ + 80℃ |
| Warranty | 1 Year |
| Barrier Arm Type | Carbon Fiber Round Arm |
|---|---|
| Motor | DC Brushless Motor |
| Working Temperature | -30℃~+75℃ |
| Protection Level | IP54 |
| Opening/Closing Time | 0.6s-1s |
| Material | Powder Coated Steel |
|---|---|
| Opening/Closing Time | 0.6s-1s |
| Barrier Arm Type | Carbon Fiber Round Arm |
| MTBF | 10,000,000 Times |
| Working Temperature | -30℃~+75℃ |