| Boom Type | 90 Degree Folding Boom |
|---|---|
| Housing Color | Black |
| Speed | 1-2s/3-5s Speed Adjustable |
| Boom Length | Max 6M (customized) |
| Material | Steel Housing |
| Feature | Auto-reversing On Obstruction |
|---|---|
| Motor | DC24V Brushless Motor |
| Speed | 1.5s-6s |
| Power | 180W |
| Boom Type | Straight Arm |
| Feature | Auto-reversing On Obstruction |
|---|---|
| Motor | DC24V Brushless Motor |
| Speed | 1.5s-6s |
| Power | 180W |
| Boom Type | Straight Arm |
| Color | Gray |
|---|---|
| Product Name | Boom Barrier |
| Material | Stainless Steel And Aluminum Profile |
| Warranty | 1 Year |
| Boom Length | Max.6m |
| Type | Automatic Barrier |
|---|---|
| Opeating Time | 1s,3s,6s |
| Max Boom Length | 6m |
| Motor Material | Die-casted Aluminium Alloy |
| Traffic Light | Yes |
| Material | Steel |
|---|---|
| Color | Orange, Yellow |
| Product Name | Boom Barrier |
| Warranty | 1 Year |
| Boom Length | Max.6m |
| Boom Type | Straight Boom |
|---|---|
| Voltage | AC 110V Or 220V |
| Speed | 1-4s/2-6s Speed Adjustable |
| Usage | Parking Lots/toll Gate/highway |
| Warranty | 1 Year |
| Feature | Auto-reversing On Obstruction |
|---|---|
| Motor | DC24V Brushless Motor |
| Speed | 1.5s-6s |
| Power | 180W |
| Delivery | 15 Working Days After Payment Received |
| Color | Red/yellow/grey/etc |
|---|---|
| Product Name | Boom Barrier |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1 Year |
| Boom Length | Max 6M (customized) |
| Color | Orange, Gray, Black, Etc |
|---|---|
| Product Name | Boom Barrier |
| Material | Carbon Steel |
| Warranty | 2 Years |
| Boom Length | Max 8M (customized) |