| Motor Material | Die-casting Aluminum Alloy |
|---|---|
| CE Aprroval | YES |
| Boom Type | Swing Arm |
| Automatic Gate | Yes |
| Auto-reverse | Yes |
| Rotating Direction | Double Direction |
|---|---|
| Driving Motor | Brushless DC Motor |
| Rated Power | 36W |
| Working Voltage Of Motor | DC12V |
| Relative Humidity | ≤95% |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape | Bridge-type |
| Volt | 220V /110V |
| Rated Power | 36W |
| Roataing Direction | Double Direction |
| Packaging Details | Export Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 days depending on the quantity |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 1, 000 set/month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Payment | L/C,T/T ,Western Union |
|---|---|
| Voltage | 110v/220v |
| Rotating Direction | Double Direction |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Indicator | Traffic Light |
| Payment | L/C,T/T ,Western Union |
|---|---|
| Voltage | 110v/220v |
| Rotating Direction | Double Direction |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Indicator | Traffic Light |
| Packaging Details | Export Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 days depending on the quantity |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 1, 000 set/month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Packaging Details | wooden box |
|---|---|
| Delivery Time | 5-10 days |
| Payment Terms | Telex Release |
| Supply Ability | 50PCS/week |
| Place of Origin | China |
| Max Boom Length | 3 Meters |
|---|---|
| Voltage | 110v/220v |
| Motor Material | Die-casting Aluminum Alloy |
| Housing Material | Steel |
| Boom Type | Round Foam Boom |
| Operating Time | 0.9-5s |
|---|---|
| Boom Length | Max.6m |
| Driving | Non-belt Driving |
| Color | Flashing Silver |
| Weight | 65kg |