| Product Name | Flap Barrier |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Type | Single Core ; Double Core |
| Warranty | 12 Months |
| Direction | One Or Bi-direction(optional) |
| Packaging Details | Export Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 days depending on the quantity |
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 1,000 set/month |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
| Driving Motor | DC Motor |
|---|---|
| Power Supply | 220V±10%, 110V±10% |
| Transit Speed | 30~40 Persons/min |
| Rated Power | 50W |
| Housing Material | Stainless Steel 304 |
| Driving Motor | DC Motor |
|---|---|
| Power Supply | 220V±10%, 110V±10% |
| Transit Speed | 30~40 Persons/min |
| Rated Power | 50W |
| Housing Material | Stainless Steel 304 |
| Motor Type | DC 12V |
|---|---|
| Opening Time | 0.5s |
| Protection Degree | IP32 |
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Max Lane Width | 900mm |
| Product Name | Flap Barrier |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Power Supply | AC220V/110V |
| Type | Fully Automatic Flap Turnstile Gate |
| Working Environment | Indoor / Outdoor ( Shelter) |
| Color | Gray |
|---|---|
| Product Name | Boom Barrier |
| Material | 2mm Cold-roller Sheet |
| Warranty | 2 Years |
| Boom Length | Max 6M (customized) |
| Product Name | Flap Barrier |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Type | Single Core & Double Core |
| Working Environment | Indoor / Outdoor ( Shelter) |
| Warranty | 12 Months |
| Motor Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Operating Time | 3s, 6s |
| Boom Type | Straight Folding Fencing |
| Housing Material | 304 Stainless Steel |
| Color | Yellow |
| Housing Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Motor Material | Aluminum Alooy |
| Functuion | Full Automatic |
| Voltage | DC12V |
| Packaging Details | wooden |